به وب سایت شرکت خدمات مسافرتی و هوایی خاطره گشت خوش آمدید.   017 32328113 - 0173840 ☎

کشور ایتالیا

 

 

 

شهر تاریخی و توریستی رم ،  پایتخت کشور ایتالیا می باشد که بزرگترین و همچنین پر جمعیت ترین شهر این کشور می باشد. رم مرکز ناحیه لاتزیو و استان رم بوده و دارای مساحت 136287 کیلومتر مربع بوده که جمعیتی معادل 2,649,724 نفر را در خود جای داده است. وسیع ترین شهرداری کشور ایتالیا نیز در رم می باشد. شهردار رم ، جیانی آلمانو می باشد.شهر رم در جوار رودخانه توره و در نزدیک دریای مدیترانه واقع شده است. کشور واتیکان نیز در داخل شهر رم واقع گردیده است .شهر رم در سال 2007 میلادی بعنوان یازدهمین شهر بازدیدشده در دنیا ، رتبه سوم در اروپا و رتبه اول در ایتالیا گردید که یک رکورد محسوب می شود.شهر رم پر است از آثار تاریخی و معماری های بی همتا در دنیا که اگر به شهر رم لقب پایتخت تاریخی توریستی اروپا و حتی جهان بگوییم اغراق نکرده ایم . شهر رم با وجود تعداد بسیار زیادی از آثار تاریخی بیشتر بخاطر دیوار اورلیان این شهر که دارای قدمتی سه هزار ساله شهرت دارد. همچنین بنای کولوسئوم و استادیوم تاریخی  چینه‌چیتا در رم شهرت زیادی به این شهر بخشیده اند. این شهر بدلیل اهمیت بشدت زیاد توریستی آن هر ساله انتظار می رود که میلیون ها نفر از سرتاسر دنیا به تور ایتالیا برای بازدید از این شهر بروند و طبیعتا در ان جا انتظار جاذبه ها گردشگری به علاوه امکانات وسیع ، هتل های بی نظیر ، رستوران های شاهانه و سیستم حمل و نقل عظیم و مدرنی را باید داشته باشید ، البته اکیدا توصیه می کنیم قبل سفر حتما اطلاعات کافی از شهر رم دریافت نمایید ، چرا که اشباح بودن این شهر از بعد اماکن تاریخی و توریستی شاید برایتان گمراه کننده بنظر بیاید.

 

تاریخ شهر رم را طبق تحقیقات مورخان غالبا از بیست و دوم آوریل سال  753 قبل از میلاد در نظر میگیرند که این تاریخ ، تاریخ سنتی بنیانگذاری این شهر  که در دوره‌ ای مبدأ تاریخ به‌ شمار می‌آمده بوده و از این تاریخ  تا چهارم سپتامبر 476 و در راستا برکناری رومولوس آگوستولوس ، بازه ی آخرین امپراتور رم غربی در نظر می‌ گیرند.

 

 

 

آب و هوا و بهترین زمان سفر

 

 

 

برای بیاد داشتن خاطره عالی از این شهر سعی کنید که در فصلی مناسب به رم سفر نمایید ، از آن جا که شهر رم آب و هوایی مدیترانه ای دارد پس بهترین زمان سفر به این شهر را می توان گفت در ماه های آوریل، مه، اواخر سپتامبر و اوایل اکتبر می باشد و بدانید که از اوایل ماه نوامبر تا فوریه این شهر فصل بارانی را تجربه می کند و حتما اکیدا توصیه می کنیم که از سفر به رم در تابستان و بخصوص ماه اوت خودداری کنید چرا که گرمای مفرط  احتمالا مانع خوش گذشتن به شما می شود.

 

شهر رم دارای سامانه مدرن مترو و 20 خط اتوبوس که تقریبا همگی از میان اماکن دیدنی و مهم شهر رم عبور می نمایند.

 

 

 

 

 

 

 

كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت خدمات مسافرتي و گردشگری خاطره گشت گلستان محفوظ مي باشد.